Вхід на сайт

Ел. пошта:
Пароль:

Реєстрація на сайті

Призвіще: Область:
Ім'я: Населений пункт:
  По батькові: Номер телефону:
  Ел. пошта: Компанія:
   Пароль: Посада:
   Повторіть пароль: Рік початку роботи:
   Фото:
   З правилами розміщення об'єктів погоджуюсь

   Забули пароль?

   Вкажіть ел. пошту — ми надішлемо Вам новий пароль для входу
   Ел. пошта:

   Проблема на сайті

   Закрити
   Ваш e-mail:
   (необов'язково)
   Розкажіть нам, що сталось

   imeninniki.jpg
   Відбулось засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу України

   22 червня 2012, 11:36 переглядів: 796
   21 червня 2012 року відбулось шосте засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу України.


   У порядку денному розглядалась пропозиція Держфінмоніторингу України щодо імплементації в національне законодавство нових рекомедацій FATF.

   Була надана інформація щодо пріоритетних напрямків розробки змін до національного законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.


   Всього представлено 19 напрямків.


   Ті що найбільше впливають на діяльність рієлторів представлені нижче:


   3.Передбачити податкові злочини предикатними до відмивання коштів
   (Рекомендація 3. Злочин відмивання коштів).


   9. Чітко регламентувати обов'язок суб'єкта первинного фінансового моніторингу щодо припинення ділових відносин з клієнтом у разі неможливості здійснення ідентифікації його бенефіціарних власників, а також регламентувати процедуру вивчення фінансової діяльності клієнтів.
   (Рекомендація 10. Заходи належної перевірки клієнтів).


   10. Вдосконалити вимоги щодо збереження даних.(Рекомендація 11. Збереження даних).


   15. Розглянути питання щодо внесення змін до законодавства у сфері фінансового моніторингу в частині:
   - розробки конкретних критеріїв для прийняття нотаріусами рішення щодо повідомлення про підозри легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, при здійсненні правочинів щодо купівлі-продажу нерухомого майна;
   - зняття обмежень щодо порогової суми операцій для здійснення заходів з фінансового моніторингу, нотаріусами та суб'єктами підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна
   (Рекомендація 22. Визначені нефінансові установи та професії: заходи належної перевірки клієнта. Рекомендація 23. Визначені нефінансові установи та професії: інші заходи).


   17. Визначити органи регулювання і нагляду за діяльністю суб\'єктів підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна, а також фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які проводить фінансові операції з товарами (виконують роботи, надають послуги) за готівку на суму, що дорівнює чи перевищує 150000 гривень або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валют,і еквівалентній 150000грн.
   (Рекомендація 28. Регулювання та нагляд за визначеними нефінансовими установами таі професіями).

   Представник АФНУ в Громадській раді при Держфінмоніторигу України, Корчев Дмитро, на засіданні ради висловився категорично проти 3, 9 пунктів та 2 абзацу 15 пункту . Висловив думку, що це буде занадто велике фінансове навантаження для рієлтора і запропонував не міняти взагалі законодавство відносно рієлторської діяльності в Україні, як мінімум ще років п'ять.

   Питання тримають на контролі. Всі зауваження були внесені в протокол засідання Громадської ради. Прийняте рішення про надання конкретних пропозицій що до змін та представити на розгляд Громадської ради на сьоме засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу України.

   Коментарі