Вхід на сайт

Ел. пошта:
Пароль:

Реєстрація на сайті

Призвіще: Область:
Ім'я: Населений пункт:
    По батькові: Номер телефону:
    Ел. пошта: Компанія:
      Пароль: Посада:
      Повторіть пароль: Рік початку роботи:
      Фото:
      З правилами розміщення об'єктів погоджуюсь

      Забули пароль?

      Вкажіть ел. пошту — ми надішлемо Вам новий пароль для входу
      Ел. пошта:

      Проблема на сайті

      Закрити
      Ваш e-mail:
      (необов'язково)
      Розкажіть нам, що сталось

      БТІ ліквідують через рік

      14 грудня 2011, 12:17 переглядів: 1562
      Парламентарії відсунули можливий колапс українського ринку нерухомості, який міг виникнути з початку 2012 року у зв'язку з плутаниною в сфері реєстрації прав власності. Так, 9 грудня 2011 народні депутати на рік відсунули перехід повноважень БТІ з реєстрації прав на нерухомість до «Укргосреестру», що входить в сферу впливу Мін'юсту. Експерти стверджують, що нардепи прийняли правильне рішення, оскільки до цих пір немає належної нормативної бази для повноцінного функціонування «Укргосреестра», що поставило б під загрозу права власності тисячі українців.

      Минулої п'ятниці 9 грудня 2011 Верховна Рада прийняла законопроект № 9545 від 7 грудня «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації прав на нерухоме майно та їх обтяжень при їх державної реєстрації». За ухвалення цього документа проголосувало 266 депутатів.

      Цей документ передбачає продовження до 1 січня 2013 року повноважень бюро технічної інвентаризації (БТІ), які повинні були з 1 січня 2012 року перейти до Державної реєстраційної служби («Укргосреестр»).

      Як розповів «Мінфіну» розробник затвердженого документа, народний депутат Сергій Осика, прийняття законодавчого акту № 9545 пов'язано зі змінами в законах України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і інші законодавчі акти України» та «Про Державний земельний кадастр» . «Ці закони на сьогоднішній день діють, але певна їх частина набуде чинності тільки з 1 січня 2013 року», - зазначив він. Так, за його словами, припиняти роботу БТІ з 2012 року недоцільно. «Укргосреестр не встиг підготуватися, щоб перейняти на себе повноваження реєстрацію всіх майнових прав на нерухомість. Тому ми вирішили не створювати проблеми і незручності для людей », - пояснив він.

      Крім того, нардеп відзначив, БТІ - не правовий орган, він проводить тільки технічні процедури. «Таким чином, основна мета нашого законопроекту - чітко розділити технічні та правові функції. Зараз готується закон про інвентаризацію, БТІ спокійно продовжить своє функціонування ще на рік, а там подивимося », - сказав« Мінфіну »пан Осика.

      Нагадаємо, що раніше передбачалося, що з 1 січня 2012 року функції і зобов'язання з реєстрації всіх майнових прав на нерухомість, включаючи землю, планували передати від БТІ до «Укргосреестр». Таким чином, Мін'юст отримав би повний контроль над процесами реєстрації прав власності на нерухоме майно в країні, а також сконцентрував би всю інформацію про власників нерухомості, яка зараз міститься в шести реєстрах, в один. Зокрема, за новими правилами, «Укргосреестр» повинен був займатися всіма процесами, що стосуються реєстрації будь-якого об'єкта нерухомості (включаючи земельні ділянки) і пов'язаних з ним обтяжень, таких як заставу, арешт і так далі.

      Депутати приймають рішення

      Крім прийнятого законопроекту № 9545 депутати доручили парламентському комітету з питань економічної політики створити робочу групу з опрацювання законодавчих пропозицій з питань інвентаризації об'єктів нерухомості, прийнявши 262 голосами постанову № 9546 від 7 грудня 2011 року. Результати роботи повинні бути надані на розгляд до Верховної Ради до 30 березня 2012 року.

      Відповідно до закону, Кабмін також повинен до 1 січня 2013 року забезпечити створення нормативно-матеріально-технічної бази для ведення Держреєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Державного земельного кадастру.

      Також Кабмін постановою № 1141 від 26 жовтня 2011 затвердив порядок ведення Держреєстру майнових прав на нерухоме майно, який повинен вступити в силу з 1 січня 2012 року.

      Молодший юрист юридичної фірми CLC Віталій Бойчук зазначив, що прийнятий закон депутата Осики увазі, що держреєстрацію права власності на землю до 1 січня 2013 року будуть проводити територіальні органи земельних ресурсів. «Разом з цим держреєстрація правочинів, іпотек, відомостей про обтяження до 1 січня 2013 року залишається за нотаріусами, реєстраторами юросіб із сфери Мін'юсту», - сказав він.

      Дві сторони однієї медалі

      Віталій Бойчук також вважає, що станом на грудень цього року «Укргосреестр» не готовий був розпочати відповідну роботу. «Для функціонування цієї структури не встигли розробити документацію, нормативні акти. Існує тільки положення про Укргосреестре і зміни в закон про держреєстрацію. Ще треба підготувати робочі місця, написати інструкції і так далі », - сказав він.

      За словами пана Бойчука, виникнення плутанини в сфері реєстрації прав власності на нерухоме майно через відсутність повноцінної нормативної бази завдало б удару по всьому ринку нерухомості, і в першу чергу за простими власникам. «Під час передачі функцій від БТІ до« Укргосреестру »люди не знали б до кого звертатися, що призвело б до застою ринку нерухомості», - зазначив він.

      При цьому генеральний директор агентства з нерухомості «Благовіст» Ірина Луханіна стверджує, що перехід повноважень БТІ до «Укргосреестру» може спростити систему реєстрації власності. «Ймовірно, що процедура подачі документів, отримання довідок, характеристик і виписок з реєстру, необхідних для продажу об'єкта нерухомості, зажадала б від власника менше тимчасових і фінансових витрат», - сказала вона.
      Опубліковано на minfin.com.ua 13 грудня 2011, 12:00 Джерело: Мінфін

      Коментарі