Вхід на сайт

Ел. пошта:
Пароль:

Реєстрація на сайті

Призвіще: Область:
Ім'я: Населений пункт:
  По батькові: Номер телефону:
  Ел. пошта: Компанія:
   Пароль: Посада:
   Повторіть пароль: Рік початку роботи:
   Фото:
   З правилами розміщення об'єктів погоджуюсь

   Забули пароль?

   Вкажіть ел. пошту — ми надішлемо Вам новий пароль для входу
   Ел. пошта:

   Проблема на сайті

   Закрити
   Ваш e-mail:
   (необов'язково)
   Розкажіть нам, що сталось

   imeninniki.jpg
   Правила СЭТ_МЛС (проект)

   <!--[if gte mso 9]><xml> </xml><![endif]--> <!--[if gte mso 9]><xml> Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> </xml><![endif]--> <style> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536870145 1107305727 0 0 415 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:8.0pt; margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:EN-US; mso-fareast-language:EN-US;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:11.0pt; mso-ansi-font-size:11.0pt; mso-bidi-font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:EN-US; mso-fareast-language:EN-US;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:8.0pt; line-height:107%;} @page WordSection1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.WordSection1 {page:WordSection1;} --> </style> <!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-ansi-language:EN-US; mso-fareast-language:EN-US;} </style>

                                                                                  ПРАВИЛА СЕТ_МЛС (ПРОЕКТ)

   Асоціація фахівців з нерухомості України - АФНУ

   Правила користування Системою ефективної торгівлі або СЕТ АФНУ на сайті asnu.net.

   Правила набувають чинності з ___ квітня 2019 року і замінюють діючі до цього правила.

   Ці Правила регламентують користування і адміністрування СЕТ АФНУ і діють спільно зі Статутом АФНУ, Кодексом Етики АФНУ та іншими регламентуючими документами АФНУ.

   ЗМІСТ:

   ВСТУП.

   ГЛОСАРІЙ.

   ВИМОГИ:

   Т-1.00 Загальні

   Т-2.00 Вимоги до користувачів СЕТ

   Т-3.00 Вимога до інформації, що розміщується в СЕТ

   Т-4.00 Адміністрування та фінансування СЕТ

   ПРАВИЛА:

   П-1.00 Розміщення Об'єкту (лістингу)

   П-2.00 Реклама

   П-3.00 Звітність про транзакції

   П-4.00 Комісійна винагорода

   ВСТУП

   Усвідомлюючи, що однією з найважливіших цілей АФНУ є створення умов для отримання споживачами ріелторської послуги в Україні кваліфікованої, законноЇ і прозороЇ послуги, а також прагнучи забезпечити своїм членам можливість ефективного і взаємовигідного співробітництва з метою максимального задоволення потреб їх клієнтів, АФНУ засновує і забезпечує функціонування Системи ефективної торгівлі - СЕТ АФНУ.

   Мета цих Правил полягає у визначенні вимог до впорядкованої, конкурентоспроможної і ефективної роботи СЕТ АФНУ.

   Повноваження АФНУ і вимога, щоб всі користувачі СЕТ АФНУ дотримувалися даних Правил, відповідають положенням Закону України «Про громадські організації». Будь-яке порушення даних Правил прирівнюється до порушення Кодексу Етики та Статуту АФНУ, що може привести до передачі питання на розгляд Арбітражної Комісії АФНУ.

   Розділ «Вимоги» покликаний допомогти користувачам в розумінні процесів, які необхідно дотримуватися при адмініструванні та роботі в СЕТ.

   «Глосарій» визначає слова або фрази як допомога в тлумаченні цих правил і вимог СЕТ АФНУ. Слова, що позначають однину або чоловічу стать, повинні мати на увазі так само множину або жіночу стать і навпаки. Слова і фрази, які не роз'яснені в Глосарії, розуміються в Правилах в їх звичайному значенні з обліків традицій ділового обороту і чинного законодавства.

   ГЛОСАРІЙ

   СЕТ АФНУ - програмний комплекс, створений з метою максимального задоволення інтересів клієнтів і підвищення ефективності і прибутковості ріелторів шляхом налагодження процедур здійснення партнерських угод. СЕТ АФНУ належить АФНУ і включає в себе взаємопов'язані бази ріелторів, агентств нерухомості, об'єктів (лістингів), заявок і укладених угод, розподілені по регіонах (областях України) і об'єднані в одну загальну базу. Доменне ім'я СЕТ АФНУ в мережі інтернет asnu.net або інше на розсуд Ради АФНУ. Доменні імена регіональних СЕТ формуються як регіон.asnu.net.

   Регіон - область України (включаючи всі населені пункти в межах адміністративного кордону) або окреме місто (з прилеглим районом в межах адміністративних кордонів), в яких регіональне відділення АФНУ прийняло рішення використовувати регіональну СЕТ АФНУ і виконало необхідні для цього процедури, описані в Вимогах.

   Ріелтор - зареєстрований належним чином у СЕТ користувач - фізична особа.

   Агентство нерухомості - зареєстрована в СЕТ юридична особа або фізична особа - підприємець, один або кілька співробітників якого є ріелторами в розумінні цих Правил.

   Об'єкт (лістинг) - реально існуючий об'єкт нерухомості, з власником якого ріелтор (або компанія, в якій працює ріелтор) уклав ексклюзивний договір на продаж або здачу в оренду такого об'єкта нерухомості.

   Ексклюзивний договір - належним чином укладений, терміновий письмовий договір між ріелтором (або компанією, в якій працює ріелтор) і власником об'єкта нерухомості, згідно з яким власник передає ріелтору виключне право представляти його інтереси під час продажу або здачі в оренду належного йому об'єкта нерухомості і гарантує виплату винагороди ріелтору за надані послуги.

   Ріелтор, що лістингує - Ріелтор, з яким власник об'єкта нерухомості уклав ексклюзивну угоду або який в компанії, яка уклала ексклюзивний договір, відповідає за реалізацію Об'єкту.

   Ріелтор, що кооперує - Ріелтор, який представляє інтереси покупця / орендаря в угоді по.

   Заявка - сформульований відповідно до вимог СЕТ запит на купівлю або оренду об'єкта нерухомості.

   Угода - проданий або зданий в оренду об'єкт нерухомості, інформація про умови продажу або здачі в оренду якого належним чином занесена і збережена в Базі укладених угод СЕТ.

   Партнерська угода - договір купівлі-продажу або договір оренди об'єкта нерухомості, в якому кожна зі сторін договору представлена ​​уповноваженим ріелтором, який діє виключно в інтересах своїх клієнтів.

   Модератор - ріелтор, призначений Регіональним відділенням АФНУ для контролю за дотриманням ріелторами Правил СЕТ за допомогою активації, редагування або видалення об'єктів і заявок, а також накладення активації і накладення стягнень на користувачів СЕТ.

     

   ВИМОГИ

     

   Т-1.00 ЗАГАЛЬНІ

     

   Т-1.01

   Правила СЕТ АФНУ повинні тлумачитися відповідно чинним законодавством, Статутом, Стандартами практики і Кодексом етики АФНУ. Якщо будь-які положення цих Правил суперечать або будуть суперечити вищевказаним документам, правила вважатимуться недійсними в тій мірі, в якій цей конфлікт існує.

     

   Т-1.02

   Ці Правила є обов'язковими для виконання всіма Ріелторами незалежно від регіону реєстрації. У той же час Регіони можуть вносить доповнення або додавати перехідні положення в дані правила. Такі доповнення або перехідні положення не повинні спотворювати зміст і дух Правил і діють тільки в рамках Регіону, що їх прийняв

   Т-1.03

   Регіональний СЕТ вважається заснованим в разі виконання наступних умов:

   - рішення про початок роботи прийнято органом управління регіонального відділення АФНУ;

   - органом управління регіонального відділення АФНУ затверджені Правила і Модератор регіонального СЕТ;

   - інформація про це опублікована в відповідному розділі на сайті регіонального відділення АФНУ і всіма можливими способами донесена до його членів.

     

   Т-1.04

   Якщо в Регіоні є регіональний СЕТ, то представник будь-якого іншого регіону, який розміщує Об'єкт або Заявку в даному регіоні, розміщує їх через Регіональний СЕТ АФНУ з обов'язковим дотриманням Правил і Вимог, що застосовуються в даному Регіоні.

     

   Т-2.00 ВИМОГИ ДО КОРИСТУВАЧІВ СЕТ

     

   Т-2.01

   Користувачем СЕТ (Ріелтором) може стати член АФНУ і його співробітники в кількості не більше 5 (п'яти) осіб. Якщо в агентстві нерухомості членами АФНУ є кілька людей, кількість співробітників, які мають право стати користувачами СЕТ, збільшується кратно такій кількості членів АФНУ.

     

   Т-2.02

   Керівник агентства нерухомості, співробітники якого реєструються як Ріелтори в СЕТ, реєструє Агентство нерухомості в СЕТ і зобов'язаний простежити, щоб всі його співробітники коректно вказали дане агентство нерухомості як своє місце роботи.

     

   Т-2.03

   Керівник агентства нерухомості, співробітники якого зареєстровані як Ріелтори в СЕТ, зобов'язаний забезпечити дотримання такими співробітниками даних Правил та інших регламентуючих документів АФНУ і несе за порушення співробітниками вимог цих документів повну солідарну відповідальність.

     

   Т-2.04

   При реєстрації в СЕТ Ріелтор зобов'язаний чесно і максимально повно заповнити всі поля, наявні в реєстраційній формі, і обов'язково додати особисту фотографію.

     

   Т-2.05

   У разі виходу Ріелтора з членів АФНУ або звільнення його з агентства нерухомості, яке забезпечило йому можливість бути користувачем СЕТ, профіль такого Ріелтора повинен бути видалений з СЕТ разом з усіма його Об'єктами і заявки.

     

   Т-2.06

   Модератором регіонального СЕТ може бути тільки зареєстрований Ріелтор - член АФНУ.

     

   Т-3.00 ВИМОГА ДО ІНФОРМАЦІЇ, що розміщується в СЕТ.

     

   Т-3.01

   Інформація, опублікована в СЕТ, повинна стосуватися безпосередньо Об'єкта або Замовлення й, жодним чином, не повинна включати інформацію, яка сприяє просуванню будь-яких інших товарів чи послуг. При цьому, в полі «Примітки» може міститися така інформація, як ім'я, адреса, телефон або адреса електронної пошти Ріелтора (-ів), з якими необхідно зв'язатися, для отримання додаткової інформації про цей об'єкт або Заявку.

     

   Т-3.02

   Будь-які фотографії або відео, опубліковані в СЕТ, повинні містити інформацію, що стосується тільки того Об'єкту, до якого вони прикріплені, і не повинна включати: (a) будь-які інтернет-посилання або посилання електронної пошти; або (б) будь-яку інформацію, яка просуває ІНШІ товари або послуги; або (в) будь-які логотипи, «водяні знаки» або написи, що дозволяють ідентифікувати Ріелтора, що лістингує, або агентство нерухомості.

     

   Т-3.03

   Усі Вимоги та Правила, що стосуються Об'єкту, в частині, де вони не суперечать суті договорів і можливі до застосування, стосуються також і заявки.

    

   Т-4.00 АДМІНІСТРУВАННЯ ТА ФІНАНСУВАННЯ СЕТ

     

   Т-4.01

   СЕТ знаходиться в повній власності та управлінні АФНУ.

     

   Т-4.02

   Оперативне управління і адміністрування СЕТ здійснює Комітет АФНУ з мультилістингових сервісів (Комітет з МЛС). Склад Комітету та його Керівник затверджуються Радою АФНУ.

     

   Т-4.03

   Правила СЕТ АФНУ розробляються Комітетом з МЛС і затверджуються Радою АФНУ. У випадку необхідності затвердження Правил СЕТ може бути винесено на З'їзд АФНУ.

     

   Т-4.04

   Дії по активації, видалення та коригуванні нових користувачів, Об'єктів і Заявок, а також щодо визначення покарань за порушення цих Правил, здійснюються Модераторами регіональних СЕТ. У разі, якщо користувач не згоден з діями Модератора, він звертається в Арбітражну Комісію регіонального відділення АФНУ, яка і розглядає суперечку по суті.

     

   Т-4.05

   За порушення Правил СЕТ Модератор має право застосувати до Ріелторів СЕТ такі види покарань:

   - письмове попередження з вимогою протягом 3 (трьох) робочих днів виправити виявлене порушення;

   - тимчасове (на 30 (тридцять) робочих днів) блокування акаунта Ріелтора;

   - блокування акаунта Ріелтора з винесенням пропозиції керівному органу Регіонального відділення АФНУ про виключення такого Ріелтора з АФНУ.

   Покарання за різного роду порушення застосовуються поступово, від більш слабкого до більш суворого. Більш суворе покарання застосовується Модератором тільки в разі, якщо попереднє покарання не призвело до поліпшення порушення або в разі багаторазового порушення Ріелтором Правил СЕТ.

     

   Т-4.06

   Фінансування СЕТ і його роботи здійснюється з бюджету АФНУ. Рада АФНУ не менше, ніж раз на рік, приймає рішення про розмір оплати за користування СЕТ. Пропозиції про таке фінансування та бюджет розробляє Комітет з МЛС.

     

   Т-4.07

   Регіональні відділення АФНУ мають право формувати власні бюджети регіональних СЕТ. Такі бюджети повинні розглядатися і затверджуватися не менше, ніж раз на рік місцевими органами управління регіональних відділень. В межах таких бюджетів може бути передбачена і оплата роботи модераторів.

    

   ПРАВИЛА

     

   П-1.00 РОЗМІЩЕННЯ ОБ'ЄКТА (лістинг) І ЗАЯВКИ.

     

   П-1.01

   В СЕТ допускається розміщення тільки тих Об'єктів, за якими укладено Ексклюзивний договір.

   У разі, якщо власник об'єкта уклав Ексклюзивні договори з декількома Ріелторами, ріелтором, що лістингує, з правом розміщення Об'єкту в СЕТ визнається той, хто першим вніс Об'єкт.

   Це правило не стосується розміщення Заявок. В СЕТ допускається розміщення Заявок, де Ріелтор працює за усним дорученням від свого клієнта.

   У частині розміщення Об'єктів даний пункт вступає в силу з моменту прийняття відповідного рішення правлінням КМВ АФНУ, яке розглядатиме це питання не рідше, ніж раз на три місяці на планових засіданнях. Ключовим показником для вступу в силу даного пункту є досягнення показника в 70% Об'єктів з письмовим Ексклюзивним договором до загальної кількості Об'єктів в СЕТ КМВ.

   На період до вступу в силу діє наступна вимога: в СЕТ допускається розміщення Об'єктів, за якими укладено письмовий Ексклюзивний договір, і об'єктів, за якими укладено усний Ексклюзивний договір, в кількості 5 Об'єктів з усним Ексклюзивним договором на 1 Об'єкт з письмовим Ексклюзивним договором (але в цілому не більше 25 Об'єктів з усним Ексклюзивним договором на одного Ріелтора).

   Все Ріелтори зобов'язані в період до 1 травня 2019 року привести розміщену ними інформацію про Об'єкти у відповідність з цими Правилами.

     

   П-1.02

   При укладанні ексклюзивного договору Ріелторам і Агентствам нерухомості рекомендується використовувати форми Ексклюзивних договорів, які розміщені на цьому сайті АФНУ.

     

   П-1.03

   Ріелтор, що лістингує, несе всю відповідальність за точність і правдивість інформації, представленої в СЕТ, і документів, що підтверджують таку інформацію. СЕТ не зобов'язана і не несе відповідальності за перевірку актуальності, точності і правдивості такої інформації.

     

   П-1.04

   Розміщуючи Об'єкт в СЕТ, Ріелтор гарантує, що Об'єкт є юридично підготовленим і відсутні непереборні перешкоди до його реалізації, а ексклюзивний договір по Об'єкту є коректним і дійсним.

     

   П-1.05

   Ріелтор або агентство нерухомості зобов'язані вносити в СЕТ інформацію про всі наявні у них Об'єкти, за якими у них укладені ексклюзивні договори і які відповідають цим Правилам. Така інформація повинна бути внесена не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту укладення ексклюзивного договору.

    

   П-1.06

   Якщо умови реалізації, параметри об'єкта або його ціна змінилися, Ріелтор зобов'язаний внести зміни в картку Об'єкту в СЕТ не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту таких змін.

    

   П-1.07

    

   (а) Жоден Ріелтор не має права розміщувати в СЕТ Об'єкт, який суперечить цим Правилам та іншим документам АФНУ. Такому Об'єкту може бути відмовлено в активації або він може бути видалений Модератором.

    

   (b) Безвідносно до всього викладеного в Правилах не може бути розміщений в СЕТ Об'єкт за яким:

    

   (i) Ріелтор, що лістингує, не бажає залучати інших Ріелторів СЕТ як ріелторів, що кооперують;

    

   (ii) є заборона власника Об'єкта на залучення інших Ріелторів СЕТ як ріелторів, що кооперують;

    

   (iii) якщо усі обов'язкові поля в картці Об'єкту були заповнені або заповнені некоректно;

    

   (iiii) якщо в картці Об'єкту розміщено менше п'яти фотографій Об'єкту (з них не менше трьох - фотографії Об'єкту всередині).

    

   (c) Якщо Об'єкт, що розміщується, не може бути активований в СЕТ із зазначених вище причин, Модератор направляє зручним і доступним йому способом повідомлення ріелтору, що лістингує, і останній протягом 2 (двох) робочих днів зобов'язаний внести виправлення і доповнення в картку Об'єкту. У випадку, якщо це не зроблено, Модератор має право видалити такий Об'єкт з СЕТ.

    

   П-1.08

   У випадку запиту Модератора СЕТ ріелтор, що лістингує, зобов'язаний йому направити копії будь-яких документів, що стосуються Об'єкту, протягом 5 (п'яти) робочих днів.

     

   П-1.09

   Кожен Об'єкт нерухомості, за яким укладено ексклюзивні договір, повинен розміщуватися в СЕТ окремо і не більше одного разу щодо одного й того ж типу нерухомості і транзакції. У той же час можна розмістити Об'єкт кілька разів, але в різних розділах (оренда або продаж) і в різних типах нерухомості (житлова або комерційна).

     

   П-1.10

   Об'єкти, розміщені в СЕТ, повинні бути доступні для показу, переглядів і реєстрації оферт. У разі, якщо Об'єкт виявиться недоступним, він повинен бути вилучений з СЕТ.

     

   П-1.11

   При вказівці оподаткування в СЕТ вказуються такі види податків:

   (ii) при операціях з оренди вказується місячна ставка оподаткування орендних платежів.

     

   П-1.12

   Один Ріелтор має право розмістити в СЕТ не більше 25 Об'єктів.

     

   П-1.13

   Термін, на який Об'єкт розміщується в СЕТ, обмежений терміном дії ексклюзивного договору по цьому Об'єкту.

     

   П-1.14

   Ріелтор зобов'язаний не рідше, ніж раз в 3 (три) місяці підтверджувати актуальність Об'єкту в СЕТ.

   Ріелтор зобов'язаний не рідше, ніж раз в 1 (один) місяць підтверджувати актуальність Заявки в СЕТ.

    

   П-2.00 РЕКЛАМА

     

   П-2.01

   Ріелтор не повинен пропонувати укласти ексклюзивний договір власнику, який в цей час вже має діючий ексклюзивний договір з іншим Ріелтором.

     

   П-2.02

   Той факт, що у будь-якого Ріелтора з даним власником ексклюзивний договір був укладений раніше, ні в якому разі не може перешкоджати будь-якому іншому Ріелтору укласти аналогічний договір з цим власником після закінчення терміну дії попереднього договору.

     

   П-2.03

   Коли власник, який перебуває в договірних відносинах з Ріелтором, самостійно зв'язується з іншим користувачем СЕТ щодо встановлення відносин саме з ним для надання йому послуги такого ж типу, то інший користувач СЕТ може обговорювати виключно умови, на яких вони могли б вступити в такі відносини в майбутньому.

     

   П-2.04

   Вищезазначені правила не перешкоджають користувачам СЕТ поширювати загальні оголошення (іміджеву рекламу своїх послуг), повідомлення або рекламні оголошення (надалі «загальні оголошення» або «оголошення») потенційним клієнтам, що описує їх послуги і умови їх доступності, хоча деякі одержувачі цих повідомлень можуть вже бути в договірних відносинах з іншими Ріелторами, за умови, що такі загальні оголошення не призначені для того, щоб викликати або бути причиною розриву або порушення будь-якого існуючого ексклюзивного договору.

     

   П-2.05

   Ці правила визнають як заборонену практику телефонні, поштові та/або будь-які інші види особистих запитів до власників нерухомості, які були ідентифіковані по зовнішній рекламі або за інформацією з СЕТ або іншої інформації, що мають діючий ексклюзивний договір з користувачем СЕТ.

     

     

   П-2.06

   Перед тим як укласти ексклюзивний договір з власником, користувачі СЕТ зобов'язані вжити всіх розумних зусиль для визначення того, чи є у цього власника діючий ексклюзивний договір, перед тим, як надавати йому послуги того ж типу.

     

   П-2.07

   Користувачі СЕТ, які не є ріелтором, що лістингує, з даного Об'єкту, можуть рекламувати цей Об'єкт тільки в тому випадку, якщо така згода письмово зазначена в примітках в картці Об'єкту або якщо вони попередньо отримали дозвіл від ріелтора, що лістингує, на кожен конкретний випадок реклами.

   Це правило не поширюється на розміщення реклами Об'єкту на особистому сайті користувача СЕТ або агентства нерухомості. У цьому випадку досить позначки в картці Об'єкту.

     

   П-2.08

   Ніхто, крім ріелтора0 що лістингує, або агентства нерухомості, не може поставити позначку «Продано» на рекламі Об'єкту на будь-яких майданчиках, в тому числі і на своєму сайті.

     

   П-2.09

   Ріелтор повинен негайно видалити будь-яку свою рекламу на будь-яких майданчиках, якщо по даному Об'єкту був підписаний ексклюзивний договір з іншим учасником СЕТ для надання тієї ж послуги.

     

   П-2.10

   Користувачі СЕТ не повинні використовувати маркетингові матеріали, підготовлені іншим Ріелтором або створені для іншого Ріелтора, включаючи, але не обмежуючись: фотографії, поверхові плани, віртуальні тури, відео, персональні маркетингові матеріали або буклети без згоди того Ріелтора, який створив або купив ці матеріали.

     

   П-2.11

   Члени АФНУ та Користувачі СЕТ можуть використовувати логотип та символіку АФНУ тільки для підтвердження свого особистого членства в АФНУ. Таке право надається тільки Ріелторам - членам АФНУ.

   Агентства нерухомості не можуть використовувати символіку АФНУ.

   Забороняється використовувати логотип і іншу символіку АФНУ як водні знаки на фотографіях Об'єктів як при розміщенні в СЕТ, так і при розміщенні на будь-яких інших рекламних носіях.

     

   П-3.00 ЗВІТНІСТЬ про транзакції

     

   П-3.01

   У випадку, коли Об'єкт був представлений в СЕТ в різних категоріях або типах нерухомості, підписана угода повинна бути вказана тільки в тому типі нерухомості і транзакції, де вона фактично відбулася.

     

   П-3.02

   Після реалізації Об'єкту Ріелтор зобов'язаний видалити його з перенесенням в Базу реальних угод з обов'язковим зазначенням реальної ціни реалізації Об'єкту не пізніше ніж в протягом 48 годин з моменту такої реалізації.

     

   П-3.03

   Звітність про ціну реалізації Об'єкту повинна бути виражена в тих одиницях виміру і в тій же валюті, в яких вони були опубліковані в початковому лістингу.

     

   П-3.04

   У разі, якщо до підписання основного договору купівлі-продажу або оренди Об'єкту укладено попередній договір, Ріелтор зобов'язаний поставити відповідну позначку в картці Об'єкту. Така позначка повинна бути зроблена протягом 24 годин після підписання Попереднього договору.

   При цьому у випадку, якщо дію Попереднього договору припинено, але Основний договір не підписаний, така відмітка повинна бути видалена.

    

   П-4.00 Комісійна винагорода

     

   П-4.01

   Комісійна винагорода, пропонована Ріелтором, що лістингує, Ріелтору, що кооперує, має бути повністю розкрита в картці Об'єкту в СЕТ і зазначена в вигляді відсотка від вартості Об'єкту (або від його місячної орендної вартості) у відповідному полі в картці Об'єкту. При необхідності зауваження або уточнення по такій пропозиції можуть бути вказані в полі «Закрита інформація».

     

   П-4.02

   Ріелтор, що лістингує, повинен переконатися в тому, що комісійна винагорода, пропонована Ріелтору, що кооперує, в системі СЕТ, не суперечить і знаходиться в межах його зобов'язань за укладеним з цього Об'єкту ексклюзивним договором.

     

   П-4.03

   Публікація пропозиції про комісійну винагороду в картці Об'єкту в СЕТ — добровільно взяте на себе зобов'язання і є публічною офертою. Така оферта не вимагає ніяких додаткових підтверджень і, у випадку виникнення суперечки, може бути використана як доказ такого зобов'язання.

     

   П-4.04

   Зобов'язання щодо виплати комісійної винагороди зроблене Ріелтором, що є співробітником агентства нерухомості, є зобов'язанням агентства нерухомості з усіма витікаючими наслідками.

     

   П-4.05

   Зобов'язання щодо виплати комісійної винагороди поширюється на всіх користувачів СЕТ, незалежно від регіону. У той же час таке зобов'язання не є обов'язковим і не поширюється на тих, хто не є користувачем СЕТ.

     

   П-4.06

   У разі, якщо ріелтор, що кооперує, не згоден з розміром пропонованої Ріелтором, що лістингує,  комісійної винагороди, він може окремо запросити зміну такої винагороди. Це повинно бути зроблено до пропозиції Об'єкту клієнту Ріелтора, що кооперує. Така зміна є конфіденційною і поширюється тільки на конкретну транзакцію з конкретним клієнтом. Угода про зміну розміру комісійної винагороди не може бути зафіксована в оферті на покупку об'єкта і фіксується Релторами письмово в окремій угоді.

   У свою чергу Ріелтор, що лістингує, має таке ж право у разі, якщо Ріелтору, що кооперує, виплачує комісійну винагороду його клієнт. Розмір комісійної винагороди, яка належить кожному з Ріелторів, обговорюється ними в порядку і в терміни, зазначені в попередньому параграфі.

     

   П-4.07

   Комісійна винагорода, пропонована Ріелтору, що кооперує в СЕТ, не може бути змінена після пропозиції їм Об'єкту свого клієнта.

     

   П-4.08

   Повна комісійна винагорода, зароблена Ріелтором, що кооперує, має бути виплачена йому в строк за домовленістю сторін, але в будь-якому випадку не пізніше, ніж протягом 3 (трьох) робочих днів після закриття (реєстрації) угоди.

     

   П-4.10

   Якщо повну комісійну винагороду, зароблену Ріелтором, що кооперує, не буде отримано ним протягом 3 (трьох) робочих днів після закриття (реєстрації) угоди з причини невиплати комісійної винагороди Ріелтору, що лістингує, Ріелтор, що лістингує, зобов'язаний повністю розкрити Ріелтору, що кооперує, (в письмовій формі) загальну комісійну винагороду , вказану в ексклюзивному договорі, і всі факти і обставини, пов'язані з несплатою повної комісії.

     

     

   П-4.11

   При виникненні обставин, зазначених у правилі П-4.10, Ріелтор, що лістингує, і Ріелтор, що кооперує, повинні прийняти рішення, що робити далі, чи варто їм проводити юридичні чи інші дії проти власника та/або інших осіб у зв'язку з отриманням комісійної винагороди. Якщо вони погодяться подати позов до суду, вони будуть розділяти витрати за позовом в розмірі, пропорційному розподілу комісійної винагороди, якщо тільки вони не домовилися про інше заздалегідь.

     

   П-4.12

   Якщо Ріелтор, що лістингує, не погоджується проводити юридичні дії або подавати позов у ​​суд, як це передбачено в попередньому правилі П-4.11, Ріелтор, що кооперує, може протягом 20 (двадцяти) робочих днів після закриття угоди пред'явити Ріелтору, що лістингує, письмове повідомлення («Повідомлення»), вимагаючи від нього або (a) провести негайну виплату Ріелтору, що кооперує, комісійну винагороди в повному обсязі, як зазначено в системі СЕТ, або (b) зробити необхідні кроки, аби Ріелтор, що кооперує, міг самостійно проводити юридичні дії або подавати позов до суду для отримання повного комісійної винагороди.

   П-4.13

   Ріелтор, що лістингує, повинен протягом 10 (десяти) робочих днів після отримання Повідомлення («Період повідомлення») зробити наступне: (а) або доплатити невистачаючу комісію, або (b) при будь-яких обставинах зробити необхідні кроки в письмовій формі з тим, щоб Ріелтор, що кооперує, міг самостійно проводити юридичні дії або подавати позов до суду для отримання повної комісійної винагороди. Такі кроки можуть включати в себе, але не обов'язково повинні обмежуватися дозволом Ріелтору, що кооперує, подавати заяву в суд на Власника від імені Ріелтора, що лістингує, і/або переуступку прав вимоги Ріелтора, що лістингує, на суму комісійної винагороди Ріелтору, що кооперує, як це було передбачено в СЕТ.

     

   П-4.14

   Якщо Ріелтор, що лістингує, не відповість на Повідомлення протягом Періоду повідомлення або якщо Ріелтор, що лістингує, погодиться зробити все необхідне, щоб Ріелтор, що кооперує, міг проводити юридичні дії або подавати позов до суду для отримання повної комісійної винагороди, але потім не вчинить дії, розумно необхідні для цього, тоді буде вважатися, що Ріелтор, що лістингує, обрав для себе опцію самостійної виплати повного комісійної винагороди Ріелтору, що кооперує, і повинен негайно зробити такий платіж.

     

   П-4.15

   Якщо Ріелтор, що кооперує, самостійно подасть позов до суду на Власника для отримання повної комісійної винагороди, він повинен нести індивідуальну відповідальність за ведення цього позову, включаючи, крім іншого, право вибирати і інструктувати адвоката, приймати будь-які пропозиції щодо розрахунків і компроміси щодо претензії, а також припиняти позов в будь-який час. Всі понесені Ріелтором, що кооперує, витрати, в зв'язку з таким позовом, повинні здійснюватися виключно за його рахунок.

   Всі суми, фактично отримані Ріелтором, що кооперує, в результаті поданого ним позову, повинні бути розподілені в такому порядку: по-перше, на погашення тих витрат, які поніс Ріелтор, що кооперує, з супроводу позову; по-друге, на погашення повної комісійної винагороди, яка належить йому по цьому Об'єкту як це зазначено в СЕТ, включаючи відповідні податки; по-третє, будь-яка сума, що залишилася після цього, повинна бути розділена на 50% - Ріелтору, що кооперує, за взяття на себе відповідальності за позовом, і 50% Ріелтору, що лістингує.

     

   П-4.16

   Відмітка «без комісії» в картці Об'єкту в СЕТ — добровільно взяте на себе зобов'язанням і є публічною заявою про відмову Ріелтора, що лістингує, від винагороди з боку Ріелтора, що кооперує, і/або його клієнта. Така оферта не вимагає ніяких додаткових підтверджень і, у випадку виникнення суперечки, може бути використана як доказ такого зобов'язання.

   <!--EndFragment-->